Ärevus ja depressioon

PRAKTILISE PSÜHHOLOOGIA KOOLITUSTE SARI

TEISMELISTE PSÜHHOLOOGIA:

Osale koolituse sarjas, kus praktikud räägivad parimatest teaduspõhistest töötavatest meetoditest teismeliste psühholoogia toetamisel.

addicere_logo_500px

Ärevus ja depressioon

Tänapäeva noori ohustavad depressioon ja ärevushäired rohkem kui omal ajal nende vanemaid.

Koolituse kood

2023-3.2.1.

Koolitusgrupi suurus

Alates 10 inimesest

Koolituse hind

Alates 600 EUR (sh km)

Väljastatav dokument

Tõend

Koolitusjuht

Diana Paade (tel 55678189) diana@addicere.com

Teismeliste depressiooni ja ärevuse äratundmine ning sellises olukorras noorte abistamine on kriitilise tähtsusega. Vastasel korral võib nende seisundite tähelepanuta jätmine kaasa tuua ehmatavaid pikaajalisi tagajärgi, nt õppimisvõime halvenemisest kuni koolist väljalangemiseni, igapäevaeluga mitte toime tulemine, sotsiaalsete suhete halvenemine ja isiksushäirete väljakujunemine.

Koolitus annab vajalikud teadmised ja oskused tegelemaks nende probleemidega enesekindlamalt ja tulemuslikumalt kodus ja koolis. Kui oled murelik lapsevanem, õpetaja või noorsootöötaja, siis see koolitus on just sinule!

Vastuse saavad küsimused
  • Mis põhjustab noorte ärevust või depressiooni?
  • Kuidas ärevust või depressiooni ära tunda?
  • Kas saab mõjutada ajukeemiat ilma ravimiteta?
  • Millised on töötavad psühhosotsiaalsed sekkumised ja ravivõimalused?
  • Millised on kodused tööriistad teismelise meeleolu- ja ärevushäirete leevendamiseks?
  • Kuhu abi saamiseks pöörduda?
Ärevus ja Depressioon
Sihtrühm

Koolitusele on oodatud teismeliste laste vanemad ja teised pereliikmed-lähedased ning noortega töötavad spetsialistid: õpetajad, noorsootöötajad, treenerid, huviringide juhendajad, tervishoiutöötajad.

Koolituse sisu

Uuringud näitavad, et umbes iga viies teismeline kogeb ärevust või depressiooni. Meie praktiline koolitus aitab teil ära tunda teismelise meeleolu languse ja ärevuse sümptomeid ning õpetab pakkuma tõhusat tuge raskustes noortele arvestades ka kõrvalise abi võimalustega.

Ärevus või depressioon võivad väljenduda selliste tunnetena nagu kurbus, lootusetus, abitus, väärtusetus, süütunne, ärrituvus, hirm või muretsemine. Füüsiliste sümptomitena võivad kaasneda väsimus, söögiisu muutused, unehäired, peavalud või kõhuvalud. Sellises olukorras võib noor loobuda tegevustest, mida ta varem nautis, tal võib olla raskusi keskendumise või otsuste langetamisega ja võivad tekkida enesevigastamise või enesetapu mõtted. Mõlemal seisundil võivad olla tõsised pikaajalised tagajärjed inimese akadeemilisetele tulemustele, sotsiaalsele elule ja karjäärivõimalustele.

Meie koolitusel jagatakse arusaamist ja oskusi ning tutvustatakse lahendusviise, mis noorte meeleolu- ja ärevushäirete ravi praktikas on töötanud – ikka selleks, et ennetada negatiivseid pikaajalisi tagajärgi ja toetada teie hoole all olevate teismeliste heaolu.

Õpiväljundid
  • Mõistate ärevuse ja meeleoluhäirete ilminguid ja olemust, võimalikke põhjuseid ja tagajärgi.
  • Teate praktilisi ja rakendatavaid käitumisviise ja meetodeid, kuidas äreva või depressiivse noore jaoks toeks olla.
Koolituse läbiviimine

Koolitaja räägib ärevusest ja meeleoluhäirest lihtsalt ja läbi praktilise vaatenurga toetudes teaduslikele seisukohtadele. Koolitaja Kristel Treimann seob olulised teadmised ja probleemide lahendusviisid reaaleluliste näidetega enda professionaalsest praktikast noortega töötamisel. Oodatud on dialoog osalejatega, mis võimaldab koolitajal pakkuda välja lahendusi reaalsetele olukordadele.

Koolitus toimub väikeses grupis, et osalejad saaksid vabas turvalises õhkkonnas jagada oma muresid. Kõik küsimused on teretulnud, isiklike tähelepanekute ja kogemuste jagamine ja arutelud on tervitatud. Samuti võite ka lihtsalt kuulama tulla – te ei pea grupis avama oma personaalset olukorda, kui te seda ei soovi. Kohvipausi ajal on võimalik suhelda teiste kohale tulnud osalejatega.

kristel treimann 2022
Koolitaja

Kristel Treimann on psühholoog, spordi- ja soorituspsühholoogia ekspert. Ta on omandanud magistrikraadi spordi- ja soorituspsühholoogias Greenwhichi ülikoolis Londonis, saanud varasema psühholoogia baashariduse Tallinna Ülikoolist ja täiendanud ennast nõustamise, sõltuvushäirete ja kliiniliste diagnooside valdkondades, omandanud teadmisi kognitiiv-käitumuslikus teraapias, pereteraapias ning õppinud erinevaid motiveeriva intervjueerimise tehnikaid.

Kristelil märkimisväärne kogemus töös noorte vaimse tervise häiretega. ReCuro kliinikus tegeleb igapäevaselt sõltuvushäiretega patsientidega ning noorte ja täiskasvanutega, kellel on esinenud nii ärevust, depressiooni, läbipõlemist, obsessiiv-kompulsiivset häiret, sõltuvushäiret, aktiivsus tähelepanuhäiret, leinaga toimetuleku probleeme kui ka sotsiaalärevust. Samuti on Kristelil kogemus nõustamisalasest tööst tippsportlastega aidates neil leida ja säilitada fookust ja motivatsiooni. Koolitajana on Kristel Treimann avatud ja energiline ning saavutab inimestega kergesti hea kontakti.

pattern
https://addicere.com/wp-content/themes/hazel/
https://addicere.com/
#d8d8d8
style2
default
Loading posts...
/www/apache/domains/www.addicere.com/htdocs/
#
on
none
loading
#
Sort Gallery
on
no
yes
off
on
off