Meedia ja artiklid
MEEDIA
ARTIKLID
Teaduslike avastuste kohta lugemine laiendab meie arusaamu, avardab meie silmaringi ning toidab meie uudishimu. See võimaldab meil õppida teiste õnnestumistest ja eksimustest ning inspireerib meid pürgima edasi teadmiste avastuste teekonnal.
DR DAVID STEPHENS
Treatment of
Brain Injuries and Mental Illness
2021
Original manuscript at PeakNeuropsychology.com
Consider the example of how a car functions. The transmission and drive shaft may work fine, but if the fuel filter is clogged the engine will not run smoothly and the car will not move as it should. This does not mean that there are mechanical problems with those parts but rather the lack of consistent fuel makes them not operate as intended. The brain works in the same manner. When it is fully fueled all the “mechanical” parts and systems function appropriately; when it is not receiving adequate fuel there are “mechanical” problems with the neurotransmitters, brain structures, and basic human functions (memory, attention, emotional regulation, behavioral control, etc.).
An accurate understanding of brain function leads to identifying the source of the problem and how to effectively treat concussions, traumatic brain injuries (TBI), and mental illness.
ERIK RÜÜTEL
Vaimse tervise kriis:
usaldame teadust ja loodust
21. detsember, 2022
Avaldatud Eesti Kaubandustööstuskoja ajakirjas "Teataja"
Inimese bioloogia ei suuda enam sammu pidada pidevalt kiireneva tehnoloogia arenguspurdiga. Me püüame mitmesuguste katsetustega sohki tehes võistluses edasi püsida. Pingutame hoida oma vaimset ja füüsilist tervist – käime looduses jalutamas, teeme sporti ja joogat, mediteerime, toitume tervislikult, loeme öötunde, loeme samme, piirame enda ja laste ekraaniaega, mida kõike veel. Me pingutame, aga kas sellest piisab?
Artikkel inimese bioloogia, tehnoloogia ja intelligentsuse arengu kiiruse erinevustest ja sellega kaasnevatest raskustest.
ERIK RÜÜTEL
Empaatia sentiment -
Inimeste juhtimine empaatiaga või ilma
30. november, 2022
Avaldatud ajakirjas "Edasi"
Isiksusejoonte plaaniline treenimine on raske ja aeganõudev protsess. Psühholoogia on aastakümneid kasutanud erinevaid psühholoogilisi tööriistu käitumisväljenduste ja õpitud seoste mõjutamiseks. Kui keegi, kes on otsustanud oma empaatiavõimet treenida, panustab sellesse samasuguse järjepidevusega nagu spordiklubis käimisele, on tulemused kiiremini saavutatavad.
Artikkel isiksuse omaduste treenimse võimalusest.
ERIK RÜÜTEL
Tippjuhtide ja -spetsialistide
läbipõlemise varjukülg on hirm
10. mai, 2021
Avaldatud eksklusiivselt Addicere.com lehel
Suur töökoormus, rasked töötingimused, kiirete tulemuste ootus, ühiskonna surve mitte vigu teha, organisatsioonikultuur, mis tõukab töötama 24/7, konfliktid kolleegide või juhtkonnaga, suhtlemine raskete klientidega, vajadus teha kiireid otsuseid ebatäieliku info põhjal ja töö koju kaasa võtmine.
Artikkel läbipõlemise ja depressiooni sugulusest ja elustiili vigadest, mis murravad inimesi meie ümber.
ERIK RÜÜTEL
„Kui mul on see sümptom,
kas olen haige?“ – „EI!“
17. aprill, 2020
Avaldatud avaldatud Eesti Päevalehes 14.04.20
Meedias räägitakse paanikast ja hirmust kord kui normaalsest, kord kui ebanormaalsest nähtusest. Üldjuhul kehtib reegel – psühholoogiline reaktsioon on normaalne siis, kui inimesel on sellest kasu. Kui mingi emotsioon inimest segab, tema rahulolu ja eluolu häirib või teisi häirib, võime rääkida ebanormaalsusest. Ebanormaalusus tähendab ravi ja tervenemise vajadust.
Artikkel COVID paanika rahustamiseks ja selguse loomiseks keerulisel ajal.
Tule psühholoogi vastuvõtule
Omadega ummikusse jõudmine tundub uppumisena. Mõtetes ja tunnetes selguse saamiseks on parim otsus suhelda pädeva psühholoogi, juhtimisnõustaja või ulatuslike kogemustega mentori või coachiga. Addicere psühholoogid on keerulistel aegades toeks erinevate erialade inimestele.