Arvuti- ja nutisõltuvus

PRAKTILISE PSÜHHOLOOGIA KOOLITUSTE SARI

TEISMELISTE PSÜHHOLOOGIA:

Osale koolituse sarjas, kus praktikud räägivad parimatest teaduspõhistest töötavatest meetoditest teismeliste psühholoogia toetamisel.

Arvuti- ja nutisõltuvus

Teismeliseeas arenenud arvuti- või nutisõltuvus on vaimse tervise häire, mis võib mõjutada noore inimese kogu ülejäänud elu.

Koolituse kood

2023-3.1.1.

Toimumiskoht

Online keskkond või tellija valitud koht

Koolitusgrupi suurus

Alates 10 inimesest

Koolituse hind

Alates 600 EUR (sh km)

Väljastatav dokument

Tõend

Koolitusjuht

Diana Paade
(tel 55678189)
diana@addicere.com

Depressioon, bipolaarsus, ärevushäired ja ATH on vaid kuulsaimad nutisõltuvusega kaasnevad häired. Arvutimängu- ja nutisõltuvuse tagajärjed võivad olla laastavad terve perekonnale - nooruki halvad õpitulemused, sotsiaalne isoleeritus, lastevanemate riid, kodune ebastabiilne atmosfäär, rahalised probleemid, suhete purunemised ja isegi suitsiid. Lapsevanema, õpetaja või noorsootöötajana võib olla raske mõista, kuidas noort sellises olukorras aidata.

Koolitus annab praktilised tööriistad, mida saate rakendada koheselt arvuti- või nutisõltuvuse käes vaevleva teismelise toetamiseks, aga ka konkreetsed soovitused ja meetodid ennetuseks.

Vastuse saavad küsimused
  • Mis toimub noore inimese peas, kui ta veedab unustamatult tunde nutitelefonis või arvutimänge mängides? Miks selline käitumine on ohtlik?
  • Millised on arvutimängu- ja nutisõltuvuse võimalikud tagajärjed?
  • Kuidas saada sõltuvuskäitumises noorega kontakti ja kuidas temaga probleemist rääkida?
  • Millised on konkreetsed tegevused, mida saab kodus, koolis või noortekeskuses ette võtta nutisõltuvuse vähendamiseks ja kontrolli alla saamiseks?
nutikad
Sihtrühm

Koolitusele on oodatud teismeliste laste vanemad, pereliikmed-lähedased ning noortega töötavad spetsialistid: õpetajad, noorsootöötajad, treenerid, huviringide juhendajad, tervishoiutöötajad.

Koolituse sisu

Uuringud näitavad, et 10% Eesti teismelistest veedavad arvutimänge mängides rohkem kui 5 tundi päevas ning et 7,4% teismelistest tunnevad, et on nutitelefonist sõltuvuses.[1][2] Tartu Ülikooli 2019. aasta uuringust selgus, et mängusõltuvust seostati Eesti noorukite madalama õppeedukuse ning suurenenud narko- ja alkoholitarbimisega.[3] Pakume koolitusel välja strateegiaid ekraaniaja vähendamiseks ja tervislike harjumuste kujundamiseks. Pakume ka näpunäiteid toetava keskkonna loomiseks ja teismelisega sügavamal tasemel ühenduse loomiseks.

Koolituse läbiviija psühholoog Erik Rüütel kirjutab doktoritööd noorte riskikäitumise teemal, on töötatnud Tallinna Laste Turvakeskuses osakonnajuhatajana ning on ühtlasi kahe teismelise poja isa. Aastatepikkune professionaalne ja isiklik kogemus võimaldab tal jagada teadmisi ja kogemusi toetavalt ja interaktiivselt. Teil on võimalus esitada küsimusi, jagada oma kogemusi ja suhelda teiste koolitusel viibivate vanemate, õpetajate ja noorsootöötajatega.

Meie koolituse lõpuks tunnete end kindlamalt teismelise heaolu toetamisel ning tõsisemate vaimse tervise probleemide ennetamisel. Koolitusel leiate noore ja iseenda jaoks sobiva lahendusviisi arvutimängude ja nutitelefonide sõltuvuse vähendamiseks ja sellest vabanemiseks – saate kaasa praktiliste lahenduste tööriistakasti, mida kohe rakendama hakata.

Õpiväljundid
  • Mõistate arvutimängu- või nutisõltuvuse olemust ja tegelikku problemaatikat.
  • Teate praktilisi tööriistu ja strateegilisi samme arvutimängu- või nutisõltuvuse ennetamiseks, nutiseadmete kasutamise vähendamiseks ja kontrollimiseks
  • Teate, kuhu vajadusel abi saamiseks pöörduda.
Koolituse läbiviimine

Koolitus toimub väikeses grupis, et osalejad saaksid vabas ja turvalises õhkkonnas jagada oma muresid. Kõik küsimused on teretulnud, isiklike tähelepanekute ja kogemuste jagamine ja arutelud on tervitatud. Samuti võite ka lihtsalt kuulama tulla – te ei pea grupis avama oma personaalset olukorda, kui te seda ei soovi. Kohvipausi ajal on võimalik suhelda teiste kohale tulnud osalejatega.

Erik Rüütel
Koolitaja

Erik Rüütel on Addicere psühholoogilise konsultatsiooni agentuuri juht ja psühholoog, Sisekaitseakadeemia kriisipsühholoogia ja korrektsioonipsühholoogia õppejõud ja MAD Meeskonnatreeningute agentuuri pikaaegne treener. Ta on varasemalt töötanud Lääne-Tallinna Keskhaiglas sõltuvusravi psühholoogina, suunanud sõltuvuskäitumisega noorte rehabilitatsiooni Tallinna Laste Turvakeskuses osakonnajuhatajana ja juhtinud õigusrikkujate taasühiskonnastamist Tallinna Vangla direktori asetäitjana. Erik on Eesti era- ja avaliku sektori poolt hinnatud koolitaja ja Euroopa Liidu tsiviilmissioonide ekspert. Eriku peamised koolitusvaldkonnad on keeruliste juhtimisolukordade lahendamine ja konfliktsete inimestega suhtlemine, kriisipsühholoogia, eneseregulatsioon, sõltuvusprobleemid ja õigusrikkujate rehabilitatsioon.

Koolituse toimumiskoht
Online coms

pattern
https://addicere.com/wp-content/themes/hazel/
https://addicere.com/
#d8d8d8
style2
default
Loading posts...
/www/apache/domains/www.addicere.com/htdocs/
#
on
none
loading
#
Sort Gallery
on
no
yes
off
on
off